21 let zkušeností v oboru, profesionalita, kvalitní materiály, moderní software i hardware

Články

Solární fólie

Solární fólie jsou speciálním druhem okenních fólií, které se instalují do oken a výloh za účelem snížení prostupu tepelného záření.

V případě zájmu o instalaci fólií nás kontaktujte a my vám vypracujeme optimální nabídku, která vyřeší ochranu právě Vašich prostror před slunečním zářením.

Naši zaměstnanci přesně zaměří okenní výplně a poté odborně nainstalují zvolený typ fólie. 

 

 

PROTISLUNEČNÍ FÓLIE LLUMAR

 
VNITŘNÍ PROTISLUNEČNÍ FÓLIE

Tyto okenní fólie chrání proti horku, úniku tepla a přispívají k ochraně zraku omezením možností oslnění. Okenní fólie v létě omezují průnik tepla do objektu, v zimě vyzařování tepla z objektu, a podstatně tak přispívají ke snížení tepelných ztrát. Vysoký útlum UV záření přispívá nejen k ochraně zdraví osob, ale i k zachování barev materiálů a předmětů za chráněnou prosklenou plochou. Fólie dále chrání sklo proti roztříštění a osoby před pořezáním. Po úderu do skleněné tabule se sice objeví praskliny v četnosti úměrné síle úderu, ale popraskané sklo zůstává nalepeno na okenní fólii. Nehrozí vysypání střepů a pořezání osob. Okenní fólie na skle vytvářejí příjemné prostředí a zlepšují vzhled objektu tónováním a sjednocením vzhledu oken

 
VENKOVNÍ PROTISLUNEČNÍ FÓLIE
Pro plochy těžko dostupné z vnitřní strany a pro zasklení o více vrstvách (izolační dvojskla a trojskla), která mohou zvýšeným teplotním namáháním praskat, jsou určeny venkovní fólie. Speciální konstrukce prodlužuje životnost těchto fólií na nechráněných venkovních plochách. V naší nabídce jsou reprezentovány typy v provedení  se světelnou propustností cca 10 až 30 %.
 
Označení fólie
Typ fólie Zabarvení fólie
Potlačená sluneční energie (%)
Přenos světla (%) Odraz světla (%)
Stínící koeficient
Útlum UV záření (min.)(%)

RHE 50 SI ER HPR

venkovní stříbrná světlá 58 45 30 0,48 99

RHE 35 SI ER HPR

venkovní

stříbrná střední

74 25 52 0,30 99
RHE 20 SI ER HPR
venkovní stříbrná tmavá  83 14 65 0,17 99
R 50 SR HPR vnitřní reflexní stříbrná světlá 54 47 27 0,45 99
R 35 SR HPR
vnitřní reflexní stříbrná střední 68 28 44 0,31 99
R 20 SR HPR vnitřní reflexní stříbrná tmavá 79 15 60 0,24 99